SLOVENSKÁ PARABOXERSKÁ ASOCIÁCIA

Prvá Slovenská paraboxerská športová nezisková organizácia právnym zriadením občianske združenie so zameraním na osvetu, rozvoj a podporu paraboxingu - boxovania ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP), vozičkárov, seniorov, zdravotne handicapovaných a inak znevýhodnených záujemcov o tento nádherný silový bojový šport.

Kde trénujeme paraboxing ?

Jednoposchodová biela budova zrekonštruovanej školy teraz objekt
PETRŽALSKÉ CENTRUM PRE RODINY, Žehrianska 6, Bratislava - Petržalka

s megaboardom - veľkým transparentom spoločnosti "SLOVANET",
 pod ktorým je vstup do telocvične UNDERGROUND BOX CLUB prízemie od Žehrianskej ul. vedľa dvojgaráže (2x roletová brána) UPOZORŇUJEME, že nájazdové lyžiny cez dva schodíky vstupu do budovy pre vozičkárov, inštalujeme na požiadanie !!! Na tréningy paraboxingu sa prosím ohláste vopred na tel./mobil/What'sapp +421907742200
Momentálne tréningy paraboxing prebiehajú
UTOROK a ŠTVRTOK o 19:00 hod.
NEDEĽA o 18:00 hod.
Tešíme sa na Vás ;-)

Kontakty na vedenie asociácie

Korešpondenčná adresa / sídlo, nie kancelárie !!!
Correspondence address / registered office, not office !!!

o.z. SLOVENSKÁ PARABOXERSKÁ ASOCIÁCIA

do rúk: Milan Jurek

Korytnická 5162/1,

821 06 Bratislava 214 - Podunajské Biskupice

Slovensko

E-mail
Predseda asociácie
Mobil / What'sapp

IČO: 53 885 660

Občianske združenie zaregistrované dňom 25.06.2021 na MV SR pod číslom VVS/I-900/90-61846

bankové spojenie Fio banka BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

IBAN: SK90 8330 0000 0029 0202 1678

 

 

2%

Keďže naše občianske združenie vzniklo nedávno a nespĺňame tak zákonnú lehotu 2 roky od vzniku, nemôžeme sa až do roku 2024 uchádzať o registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% z dane fyzických a právnických osôb. Preto Vás chceme pekne poprosiť, že pokiaľ by ste sa rozhodli, podporiť nás finančným darom, môžete tak učiniť bankovým prevodom alebo vkladom v prospech nášho bankového účtu vedeného vo Fio banka. Pre čo najľahšie a najrýchlejšie uskutočnenie platby, môžete využiť >>> bezpečnú platobnú bránu <<< portálu DARUJME.SK, kde táto moderná platforma ponúka prehľadným rozhraním jednoduchú voľbu výšky Vášho finančného daru pre nás, možnosť voľby jednorázovej alebo aj pravidelnej transakcie a to ako bankovým prevodom tak aj platobnou kartou, stačí len pár kliknutí ♥ Ďakujeme.
Upozorňujeme, že finančné dary sú dobrovoľné a nevratné, teda nie je možné, po ich uhradení v prospech nášho účtu, požadovať vrátenie poukázanej sumy späť !!! Ďakujeme za porozumenie a akceptovanie tohto upozornenia.
Napíšte nám teraz. Pýtajte sa.

Vyplnením a odoslaním kontaktného formuláru občianskemu združeniu SLOVENSKÁ PARABOXERSKÁ ASOCIÁCIA, Korytnická 5162/1, 82107 Bratislava 214 - Podunajské Biskupice, Slovensko, IČO: 53885660 (ďalej len "SPBA"), dáva zároveň odosielateľ e-mail správy súhlas so spracovaním svojich osobných údajov daným občianskym združením SPBA v rozsahu potrebnom na vybavenie jeho písomnej požiadavky (najmä: meno, priezvisko, tel./mobil kontakt, email, obsah správy) za účelom riešenia e-mail správy v rámci formulárovej komunikácie s SPBA. Poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné. Pri bežnej korešpondencii sú Osobné údaje spracúvané v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 a zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a sú najneskôr do 3 mesiacov od ich poskytnutia vymazané alebo blokované, pri online registrácii zaslaní Žiadosti o registráciu nového člena SPBA sú Osobné údaje spracované podľa ustanovení  VŠEOBECNÝCH PRAVIDIEL PRE ČLENOV SPBA a žiadateľov o členstvo v SPBA upravujúce bodom 7. Zásady ochrany a spracovania osobných údajov.

Súhlas so spracúvaním osobných údajov v rámci formulárovej komunikácie s SPBA, je možné kedykoľvek výlučne písomnou formou odvolať zaslaním poštou na adrese sídla SPBA alebo e-mailom na adresu info@spba.sk.

SPOZNAJTE NÁS

Zakladateľmi Slovenskej paraboxerskej asociácie sme traja myšlienke paraboxingu oddaní ľudia a to ťažko zdravotne postihnutý (ŤZP) vozičkár Milan Jurek - predseda OZ a prezident asociácie, zástupkyňa - viceprezidentka Gabriela Šimončičová a hlavný tréner "para"boxu Marián Malík. Všetci traja sme sympatizantmi a členmi športového boxerského klubu, existujúceho od roku 2014, ktorého hlavným pilierom je jeho zakladajúci člen, predseda klubu a občianskeho združenia "Podzemný box klub - Underground box club", no najmä skutočne úžasný boxom priam posadnutý riadne kvalifikovaný tréner boxu "coach" Marián Malík. ... (čítaj ďalej >>>)
 

 
Kto a prečo by sa mohol resp. mal dať na paraboxing ? Pri klasickom boxe by sa asi zdravému jedincovi odpovedalo ľahšie, avšak odvetvie paraboxingu je hlavne u nás na Slovensku neprebádaná zóna, preto odpoviem sám za seba, ako handicapovaný vozičkár po amputácii nohy trénujúci paraboxing. Odkedy som prišiel o nohu, akoby sa mi život obrátil hore nohami. Zrazu bolo všetko desaťkrát obtiažnejšie, nikam sa mi nechcelo chodiť, až sa postupne locdown ne-lockdown dostavila sociálna izolácia. Stal sa zo mňa domased. A to nesmie dopustiť ani jeden chorý človek.  ... (čítaj ďalej >>>)
 

 
Ambície a ciele máme vysoké asi ako každý, kto rozbieha akýkoľvek projekt, ktorého myšlienke je oddaný a verí v jeho perspektívnu budúcnosť a zmyselnosť. Projekt rozvoja paraboxingu na Slovensku určite tieto parametre spĺňa a ešte ako bonus prináša zdravý pohyb vo forme športovania a priestor pre socializáciu ťažko zdravotne postihnutým (ŤZP), vozičkárom, seniorom, zdravotne handicapovaným a inak znevýhodneným osobám. Nejde nám o ľútosť, tá ako v boxe tak ani pri paraboxingu nemá žiadne miesto a nejde nám ani o charitu. Paraboxing je stále boxom, tvrdým silovým bojovým športom vyžadujúcim si dril a disciplínu, ponúkajúci ... (čítaj ďalej >>>)
 

 

Získali sme grant :) 

V roku 2020 sme sa zapojili do výzvy stávkovej spoločnosti NIKÉ o ich grant z  FONDU PRE BUDÚCNOSŤ ŠPORTU. Náš manažér Milan Jurek vtedy ako čerstvo amputovaný priaznivec boxu na invalidnom vozíčku nahral video, ktorým sa za náš Underground box club Bratislava uchádzal o finančný príspevok na bezbariérové prispôsobenie priestorov a vstupu do našej boxerne, nakoľko sme plánovali rozbehnúť tréningy paraboxingu ♿ . Priatelia, priaznivci boxu a paraboxingu, skalní podporovatelia nášho box klubu a myšlienky paraboxingu, ĎAKUJEME  VÁM, uspeli sme

Zapojili sme sa do skvelého
projektu a napísali o nás...

Priatelia prečítajte si článok či skôr "interview" našich dvoch záastupcov Undreground box club Bratislava boxtrénera Mariána Majkiho Malíka a manažéra klubu dnes už medzičasom aj prezidenta Slovenskej paraboxerskej asociácie Milana Jureka o ich plánoch s paraboxingom na Slovensku... (čítaj ďalej >>>)

"Zdraví a handicapovaní, zdravotne a inak znevýhodnení boxeristi športujú spolu"

... aj toto boli naše začiatky

Pre viac informácií, foto a videí o nielen našom paraboxingu sledujte náš facebook profil SLOVAK PARABOXING ASSOCIATION - SPBA alebo PARABOXING. Budeme Vám zo srdca vďačný za každý LIKE, SLEDOVANIE a ZDIEĽANIE. Prosím, pokračujte na náš facebook profil >>>

 

 

Partneri

ktorí doteraz našu snahu o rozvoj paraboxovania na Slovensku podporili:

 

INTERNETOVÁ PODPORA

_

_
Ďakujeme

za naše webové stránky, ktoré sú zriadené na hostingu a vytvorené v redakčnom systéme za podpory spoločnosti WebHouse, s.r.o. - domov šťastných domén, Trnava

ŠPORTOVÝ GRANT

_

_
Ďakujeme

stávkovej spoločnosti Niké a jej projektu FOND PRE BUDÚCNOSŤ ŠPORTU, ktorého sme sa zúčastnili s videom za náš Underground box club Bratislava s výzvou na pomoc pri úpravách priestorov pre vozičkárov, kde bol klubu uznaný grant vo výške 1500 EUR

MEDIÁLNY PRIESTOR

_

_
Ďakujeme

pri našich box tréningoch najpočúvanejšiemu internetovému Fit family rádio, za sympatizáciu s našou asociáciou, našimi plánmi a podporu paraboxeristov. Od samého začiatku nám fandia a sami podporujú zdravý pohyb s vlastným projektom "NESEĎ DOMA AKO LOKŠA"

Chceli by ste nás aj vy podporiť ? Máte pre nás ponuku k spolupráci ? Kontaktujte nás !